Domov    Obchod    Masti    Arinková masť

Arinková masť

4,10 €


Obsah balenia: 50 ml
Vhodné na: Koža, pokožka
Popis produktu: Arniková masť – tradičný osvedčený bylinný prípravok vhodný najmä na masáže. Jemná masáž pôsobí priaznivo pri kĺbových problémoch, pri opuchoch a svalovej únave. Výťažok z arniky má blahodárny vplyv a pôsobí regeneračne pri akné a drobných odreninách. Masť je tiež vhodná na zmäkčenie zhrubnutej pokožky, mozoľov a k lepšiemu vstrebávaniu podliatin. -V akých prípadoch arnikovú masť použiť: Arniková masť je výborným prostriedkom k masáži, jemná masáž priaznivo pôsobí na dolné končatiny (napr. pri svalovej únave či pri ošetrovaní opuchov). Masáž pomáha pri kĺbových problémoch, zápaloch artrotického či artrózneho charakteru. Arniková masť sa dobre hodí k starostlivosti o pokožku (vredy predkolenia, ranky, zápaly). Výťažok z arniky pôsobí regeneračne pri akné a drobných odreninách. Arniková masť je vhodná na zmäkčenie zhrubnutej pokožky, mozoľov a poslúži k lepšiemu vstrebávaniu podliatin. -Z čoho sa arniková masť skladá: Hlavnou bylinou v masti je arnika horská (Arnica Montana), známa tiež ako Arnika arnika. Je to trváca bylina sa žltooranžovými kvetmi. Rastie v Európe a Severnej Amerike, u nás sa vyskytuje predovšetkým vo vyšších, hornatejších polohách. Arnika horská patrí medzi zákonom chránené rastliny. V bylinkárstve sa využívajú hlavne kvety arniky. Tie sa vyznačujú protizápalovými, antispetickými účinky, čoho sa hojne využíva práve v mastiach. Medzi účinné látky arniky horskej patria silice, slizy, kumaríny a flavonoidy. Masťový základ tvorí nevyškvarená čistá bravčová masť. Extrahuje sa horúcou parou a nie sú známe žiadne alergie, aj preto sa využíva na liečbu rôznych dermatitíd. Svojim zložením pripomína ľudský tuk, výborne sa vstrebáva do kože a zároveň je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách. V arnikovej masti je navyše obsiahnutý aj pravý včelí vosk. Ten má výborné ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje výslednú kvalitu masti. -Prečo obsahuje arniková masť aj iné byliny: Účinok arniky horskej je v masti podporený tymiánom všeobecným – zvyšuje sa tak výsledný vplyv arniky.
Dávkovanie: Pred použitím masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Arnikovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. Správna aplikácia masti pomáha zvyšovať jej následný účinok.
Zloženie: bravčová masť, včelí vosk, arnika horská, tymián obyčajný, parfum (zmes prírodných silíc) (Adeps Suillus, Cera Alba, Arnica Montana Flower Extract, Thymus Vulgaris Extract, Parfum)
  Dostupnosť: Skladom
 ks